دریافت کتاب

کتاب های بهائی پژوهی:

برای دریافت کتاب ها روی تصویر آن ها کلیک کنید.

پیدایش:

تاریخچه بهائییت

تجای پای تزار:

«جای پای تزار» به نقش دولت روسیّه‌ی تزاری در نشو و نمای بهاییان و حمایت بی چون و چرای آن دولت از این گروه می‌پردازد و در این مسیر، تنها به کتاب‌های بهاییان استناد می‌کند.

پیر استعمار:

کتاب «پیر استعمار» به بررسی چگونگی حمایت دولت انگلستان از بهاییّت و رهبران آن و خوش­خدمتی متقابل بهاییّت به این دولت، در میان اسناد مورد تأیید بهاییان می‌پردازد.

خدای عصر ارتباطات:

بحث خداشناسی در میان تعالیم بهاییان، بحثی گیج­کننده است؛ چرا که مدّعی خدایی در این آیین کم نیست؛ باری سیّد باب خود را ذات خداوند معرفی می­کند و گاهی بهاءالله، خدایی همه­ی خدایان را، رشحه­ای از ترشحات وجودی خود می­داند. گاهی بهاءالله خود را خالق تمام موجودات می‌پندارد و گاهی همین خدا زندانی می‌شود و گاهی در خراب‌ترین سرزمین‌ها مسکن می‌گزیند. خدا شناسی در بهاییّت هر چه هست، با یکتاپرستی میان موحّدان تفاوت جدّی دارد و این­گونه ادّعاها در «عصر ارتباطات»، سخنان فرعون را به
بنی اسراییل تداعی می­کند که به آنان می­گفت: “من خداوند بزرگ­تر شما هستم!”

مهدی ستیزان:

کتاب «مهدی ستیزان» ابتدا به­شرح اجمالی خصوصیّات مهدیِ موردِ ادّعای بهاییان و مختصری از تاریخ زندگانی او می‌پردازد و سپس با بیان مشخّصات مهدی منتظَر در تعالیم دین اسلام، پژوهشی تطبیقی را در این موضوع به خوانندگان خود عرضه می­کند. این کتاب هم­چنین به­ذکر برخی تعالیم این مدّعی مهدویّت خواهد پرداخت و امکان نزول چنین تعالیمی را از سوی خداوند حکیم بررسی خواهد کرد.

دیدگاه‌ها

یک پاسخ به “دریافت کتاب”

  1. sasan نیم‌رخ
    sasan

    مر۳۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *