وعده های راست

The-Promises-of-God

دنیای ما پر است از وعده های پوچ . صد وعده دهند اما زان جمله یکی راست نیاید : وعده های شیادان و کلاهبرداران، وعده افراد ضعیف النفس ، دروغگو ، اهل دغل و فریب، اغلب این وعده ها نیز در زرورق و بسته بندی های شیک و ظاهر فریب است که وقتی باز می شوند پر از هیچ اند و مالامال از پوچ!
وعده دهند که چنین و چنان کنیم و نکنند؛ وعده دهند که اوضاع را به کنند و نکنند؛ وعده دهند که پیشگوئی های ما راست آید و نیاید؛ چنین است وعده های شیاطین و طواغیت، مدعیان دروغین ، متنبیان و متمهدیان که برای کسب چند مرید وعده های دروغین دهند که آئین ما عالمگیر شود و روزگار به کام ما شود و همه برای آن است که امروزی با فریب،فردا شود و اگرچه دروغشان چندی بعد آشکار شود ولی به مقتضای ازین ستون تا آن ستون ، چند روزی جولانی دهند و با وعده های زیبا کسانی را بفریبند و کولی گیرند از مریدان نادان .

در مقابل ،این خدا ست که وعده اش حق است( انّ وعد الله حق١)و رسولان او هم راستگویانند و جز وعده راست ندهند و “صادق الوعد” نام گیرند(انّ اسماعیل کان صادق الوعد٢).اوست که وعده نصرت دهد و حقیقتاً پیروزشان کند (ولتنصرنّ الله من ینصره٣ ) و افواج کثیره را به آئینش داخل نماید(اذا جاء نصر الله و الفتح و رأیت الناس یدخلون فی دین الله افواجا۴) و آن فئه قلیله را بر فئه کثیره غلبه دهد و نام آن یتیم و غریب مکه را در همه جهان بلندآوازه نماید(ورفعنا لک ذکرک۵) به نوعی که امروز دومیلیارد انسان خود را وامدار او دانند و بر او هر روز بارها صلوات و سلام فرستند( صلّوا علیه و سلّموا تسلیماً ۶)و به سیره اش اقتدا و به پیرویش افتخار کنند…
آری تمامی وعده های خدا ، وعده های راست است که تحقق یابد.از جمله آن وعده هاست تحقق حکومت پایدار جهانی عدل برای ولیّش صاحب الزمان در آخرالزمان٧ و رسیدن وراثت زمین به صالحان٨ و اجرای کامل احکام دین و قرآن و فراگیر شدن عدالت و صفا و مهر و ایمان.
این وعده الاهی را چشم در راهیم روز و شب و دانیم که مهربان خدایمان وعده اش راست است و آنچه گوید،کند و آنچه وعده دهد به تحقق رساند که انّ وعد الله حق…این است که حجه الله و خلیفه الله حضرت امام عصر ارواحنا فداه دعا کندخدایا آن وعده ای که به من دادی تحقق بخش( اللهم انجز لی ما وعد تنی…)
بگو به مدعیان وعده خدا حتمی است /چنان سپیده که آید پس از شب تاریک
صبور باش که آن روزگار آمدنی است/ و یار آمدنی، نوبهار آمدنی است!


 

١.القصص آیه ۱۳:”فَرَدَدناهُ إِلىٰ أُمِّهِ کَی تَقَرَّ عَینُها وَلا تَحزَنَ وَلِتَعلَمَ أَنَّ وَعدَ اللَّهِ حَقٌّ وَلٰکِنَّ أَکثَرَهُم لا یَعلَمونَ” 
ما او ( موسی)را به مادرش بازگرداندیم تا چشمش روشن شود و غمگین نباشد و بداند که وعده الهی حق است؛ ولی بیشتر آنان نمی‌دانند!
٢.مریم آیه ۵٧ “وَاذْکُرْفِى الْکِتابِ اِسْمعیلَ‏ اِنَّهُ کانَ صادِقَ الْوَعْدِ وَ کانَ رَسُولاً نَّبِیّاً”.
هان اى پیامبر! در این کتاب از «اسماعیل» نیز یاد کن. چرا که او هماره به وعده‏هاى خویش وفا مى‏کرد و او رسول و پیامبر بود.
٣. الحج آیه ۴۰:” وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزیز”.
بی تردید و حتماً خداوند کسانی را که یاری او کنند (و از آیینش دفاع نمایند) یاری می‌کند؛ خداوند قوی و شکست ناپذیر است.
۴.سوره فتح ۵.سوره انشراح
۶.الاحزاب آیه ۵۶:”إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِکَتَهُ یُصَلُّونَ عَلَى النَّبِیِّ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَیْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِیمًا”
خدا و فرشتگانش بر پیامبر درود مى‏فرستند اى کسانى که ایمان آورده‏اید بر او درود فرستید و به فرمانش بخوبى گردن نهید.
٧.النورآیه ۵۵:”وَعَدَ اللَّهُ الَّذِینَ آَمَنُوا مِنْکُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الْأَرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَلَیُمَکِّنَنَّ لَهُمْ دِینَهُمُ الَّذِی ارْتَضَى لَهُمْ وَلَیُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْنًا یَعْبُدُونَنِی لَا یُشْرِکُونَ بِی شَیْئًا وَمَنْ کَفَرَ بَعْدَ ذَلِکَ فَأُولَئِکَ هُمُ الْفَاسِقُونَ ” خداوند به کسانى از شما که ایمان آورده و کارهاى شایسته انجام داده‏اند وعده مى‏دهد که قطعاً آنان را حکمران روى زمین خواهد کرد ، همان گونه که به پیشینیان آنها خلافت روى زمین را بخشید و دین و آیینى را که براى آنان پسندیده ، پابرجا و ریشه‏دار خواهد ساخت و ترسشان را به امنیّت و آرامش مبدّل مى‏کند ؛ آن چنان که تنها مرا مى‌پرستند و چیزى را شریک من نخواهند ساخت . و کسانى که پس از آن کافر شوند ، آنها فاسقانند .
٨.الانبیاء آیه ١٠:”وَلَقَدْ کَتَبْنَا فِی الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُون”
ما در زبور بعد از ذکر ( تورات ) نوشتیم که بندگان صالح من وارث ( حکومت ) زمین خواهند شد…
٩. «اللَّهُمَّ أَنْجِزْ لِی مَا وَعَدْتَنِی وَ أَتْمِمْ لِی أَمْرِی وَ ثَبِّتْ وَطْأَتِی وَ امْلَإ الْأَرْضَ بِی عَدْلًا وَ قِسْطاً» کمال‌الدین و تمام النعمه، جلد ۲، صفحه‌ی ۴۲۸٫ خداوندا! به وعده ‌ای که به من داده ‌ای وفا کن کارم را به سرانجام برسان و زمین را به دست من پر از عدل و داد فرما.

telegram4

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *