چرا تبلیغ بهائیت در اسرائیل ممنوع است ؟

بهائیان حق ندارند در اسرائیل برای اسرائیلیان تبلیغ بهائیت بکنند. چون بیت العدل امر کرده است . یک سوال پیش می آید: اگر بهائیت بهترین راه رسیدن به خداست پس همه باید بهائی شوند و استثناء هم ندارد. اگر هم دین یهود بهتر است پس چرا در بیت العدل به تبلیغ بهائیت پرداخته اند؟

تبلیغ

طبق تحقیقی که یک یهودی در اسرائیل به عمل آورده است یهودی هایی که در اسرائیل هستند حق بهائی شدن را ندارند. البته رژیم غاصب اسرائیل  شهروندان یهودی را مجبور به ماندن بر سر دین خود نکرده است، بلکه حق تبلیغ را از بهائیان در اسرائیل گرفته است.

عاصف و نعیما دو شهروند یهودی که در نزدیکی بیت العدل در شهر حیفا زندگی می کنند؛ کنجکاو شده بودند که باغ و ساختمان بیت العدل را رصد کنند. آنان پی برده بودند که باغ بهائیان به آن ساختمان هایی که قابل رؤیت است ختم نمی شود وچند طبقه ی وسیع هم در زیر آن باغ ساخته شده که دیدن آن برای غیر بهائی ممنوع است.

عاصف و نعیما برای دسترسی به زیرزمین مجبور شدند با انجمن بهائیان تماس گرفته و به آنها بگویند که می خواهند بهائی شوند، اما پس از آنکه یک کارشناس بهائی وارد منزل آنان شد گفت: به دلیل اینکه شما اسرائیلی هستید نمی توانید بهائی شوید و وقتی دلیلش را پرسیدند جواب داد: چون بهاء الله گفته است.

حال یک سوال بوجود می آید و آن اینکه اگر بهائیت یک دین بر حق است وبهترین راه است، همه را یکسان می داند و همه انسان ها باید برای تکامل از راهش وارد شوند؛ پس چرا اسرائیلی ها به هیچ وجه نمی توانند بهائی شوند؟

پس معلوم می شود که بهائیان از ترس اسرائیل حق ندارد در آن منطقه تبلیغ کنند و دینشان دین نیست چه برسد به اینکه بخواهد بر حق باشد. زیرا به نظر شما می شود خداوند دینی را بعنوان بهترین راه تکامل به مردم عرضه کند و سپس عده ای را از این راه منع کند؟

  منبع : چرا بهائی نیستم

دیدگاه‌ها

5 پاسخ به “چرا تبلیغ بهائیت در اسرائیل ممنوع است ؟”

 1. پیام نیم‌رخ
  پیام

  سلام خوشم میاد شما به زبون مسلونا تو خالی بندی از رو نمی رید و همیشه تو دروغ گفتن نفر اولید بهاا… اجازه نداده نه داداش اسراییل نمی ذاره همون طور که جمهوری اسلامی اجازه تبلیغ که هیچ اجازه زندگی هم به بهایی های بدبخت نمی ده باز اسراییل اجازه داده تو خاکش پناهنده بشن واقعن که دین افیون جامعه ست مخصوصا اسلام آخوندی انگلیسی فقط و فقط درود بر خداوند نکونام با هر نام…

  1. masoud_kb نیم‌رخ
   masoud_kb

   سلام آقا پیام. ممنون از اظهار نظرت. لطفا بفرما که کدام قسمت از متن دروغ هست.
   اطلاعات بیشتر توی این زمینه رو میتونی توی این آدرس پیدا کنی:
   بهائیت در حیات خلوت من

 2. ناصر نیم‌رخ
  ناصر

  فقط اسرائیله ظالمه که میتونه بهائی هارو تحمل کنه

 3. Anna نیم‌رخ
  Anna

  این چه تحقیقی است که صورت گرفته؟
  حضرت بهاءالله هرگز چنین چیزی نفرمودنند
  برای شما و سایر دوستان مَثَلی میزنم تا موضوع ملموس تَر شود
  من میام پیش شما و مىگویم من را از خانه ام بیرون کرده اند اجازه میدهید اینجا زندگی کنم؟
  شما میگید بسیار خوب زندگی کن اما با بچه های من کاری نداشته باش
  من هم قبول میکنم و اینجا میشه مقر اصلی من
  خانه ی شما مصداق کشور اسرائیل است و بچه های شما شهروندان این کشور هستند و اتاقی که در این خانه به من دادید بیت العدل اعظم است
  جامعه ی بهائی برای اینکه مقر اصلیش خراب نشود تابع قوانین کشور عمل میکند
  ولی اگر یک یهودی در کشور دیگری خواستار تغییر دینش باشد بلا مانع است 🙂

  1. masoud_kb نیم‌رخ
   masoud_kb

   سلام.
   ممنون از پاسخ شما.
   اول باید دید چرا رهبران بهائی از خانه خود(!) بیرون شده اند؟ دلیل این تبعید سیاسی بوده یا مذهبی؟
   در ادامه باید دید چرا اسرائیل برای این مکان انتخاب شده است؟!
   به گواهی تاریخ بهائی، تبعید رهبران بهائیان از ایران به دلیل خرابکاری و ایجاد فتنه سیاسی بوده است. همچنین انتخاب اسرائیل به عنوان کشوری که مرکز بهائیت در آن بنا شود هم پشت پرده ای عمیق تر از مثالی که بیان نمودید دارد. خانم روحیه ماکسول، همسر شوقی افندی، نخستین ولی امر بهائیان تاکید نموده است: “…ما به اینجا (اسرائیل) تعلق داریم اگر قرار باشد قائل به تمیز و امتیاز هم شد
   من ترجیح می دهم که جوانترینِ ادیان در یکی از تازه ترین کشورهای جهان نشو ونما نماید و در حقیقت باید گفت آینده ما چون حلقات زنجیر به هم پیوسته است.” (مجله اخبار امری سال ۱۳۴۰ شماره دی ماه صفحه ۶۰۱). جناب شوقی افندی در وح نوروز ۱۰۸ بدیع،تاسیس مرکز بهائیت در اسرائیل را تحقق وعده الهی میداند… اسناد متعدد دیگر هم بر همکاری صمیمانه و خارج از حد معمول میان شوقی افندی و دولت اسرائیل وجود دارد. دولتی که از تشکیل تا کنون هیچ ارتباط عملی و شعاری با شعارها و آموزه های بهائی ندارد و این خیلی عجیب است.
   و حال این سوال بیشتر قوت میگیرد که چرا دولتی که تا این حد با سران بهائی رابطه صمیمی و دوستانه دارد، اجازه تبلیغ بهائیت در اسرائیل را نمیدهد؟ آیا این دوستی مشکوک نیست؟

   ببینید دوست عزیز. قصه خیلی عمیق تر از یک بده بستان ساده است و نیاز به نگاهی موشکافانه تر دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *